MESLEK BİLGİSİ

MESLEKİ ALANLAR

KAYNAK BİLGİLER

 

 

   

 Aziz ŞEKER


Sosyal Hizmet Uzmanı /Sitemizin Editörü

 
shuaziz@gmail.com

 
   
   

“Yaşamak Seni Sevmek Gibi” kitabında bir intihal olayı…

 

Mayıs 2018’de Amasya’da bir kitapçıdan “Yaşamak Seni Sevmek Gibi” adında bir kitap edindim. Ankara’da Bil Ofset’in yan kuruluşu olarak geçen Yason Yayınlarından Kıvanç Kardeşler yazarlığında Eylül 2017 tarihinde çıkan kitabın içeriği Nazım Hikmet’in yaşamından oluşuyor.

 Ben yalnızca kendimle ilgili bir kısmı değerlendireceğim. Ve intihalin insanın emeğiyle dalga geçer gibi hangi boyutlara vardığını belgeleyeceğim:

 Kitabın 73-79 sayfaları arasında “Nazım Hikmet Şiirlerinde Kadın” konulu bir başlık var. Alt başlıklar da dahil olmak üzere kitabın ilgili kısmında geçen bilgiler yandaki linkte de görebileceğiniz gibi Poyraz Edebiyat Sanat ve Kültür Dergisinin Haziran 2010 yılının 13 sayısında bana ait olarak yer alıyor:

bkz: https://groups.google.com/forum/#!forum/poyrazedebiyat

). Ben kendimce sosyal konularla ilgili yazılar kaleme almış, bunun için birçok kitap yazmış bir bireyim. Aynı şekilde yazılarımın büyük çoğunluğuna meslek sitemizde de yer veriyordum.

Ne var ki zamanla yazılarımı genel anlamda yayınladığım siteden toplayıp kitaplaştırma kararı aldım.

 bkz:  www.sosyalhizmetuzmani.org/azizseker.htm ). Şubat 2012’de Sabev yayınlarından çıkan “İnsanı Düşünmek” adlı kitabımın 153-160 sayfaları arasında ise aynı içerikle “Nazım Hikmet’in Şiirinde Kadın İmgesi”ne yer verdim. Benim emek harcayıp kaleme aldığım metinlerin kitap olarak yaşama tutunması her yazan fani gibi benim de özlemimdir.


Uzun sözün kısası, acı ve gerçek olan şey Ülkemizde de intihalin güncelliğini koruyan bir konu olduğu ve bunu bilerek ya da bilmeyerek yapanların neden kendi çıkmaz sokaklarını döşedikleridir…

Bana kalırsa Kıvanç Kardeşler’in (gerçek isim mi o da pek belli değil) “Yaşamak Seni Sevmek Gibi” adıyla yazdıkları kitabı almaya karar verirseniz, bence bir kez daha düşünün…

 
 

 

 

Yasal Uyarı , Gizlilik Beyanı ve Künye  

 sosyalhizmetuzmani.org © Bütün hakları saklıdır.