Sosyal Hizmet Mesleği

Sosyal Hizmet Alanları

Sosyal Kaynak
Bilgiler

     
   

   

 Cafer ASAN

Sosyal Hizmet Uzmanı
Kamu Yönetimi Bilim Uzmanı

caferasan@gmail.com
 

 

   
   


ÖZGEÇMİŞ
 

 
 


1970 yılında Tonya/Trabzon’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Tonya’da tamamladı. Lisans eğitimini 1986-1990 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Yüksekokulu’nda yaptı.

Çalışma yaşamına 1992 yılında sosyal hizmet uzmanı olarak Sakaya İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nde başladı. Sakarya Şükrü Enes Kreş ve Gündüz Bakımevi ve Sakarya Kız Yurdu’nda da sosyal hizmet uzmanı olarak çalıştıktan sonra 1995 yılında Trabzon Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne tayin oldu. Trabzon İlinde İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve çeşitli sosyal hizmet kuruluşlarında sosyal hizmet uzmanı ve yönetici olarak görev yaptı.

2002 yılında girdiği Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Kamu Yönetimi Yüksek Lisans Programı’ndan (tezli) 2004 yılında yüksek lisans derecesiyle mezun oldu. 2009 yılında görevde yükselme sınavını kazanarak Erzincan-13 Şubat Toplum Merkezi’ne müdür olarak atandı. Daha sonra Erzincan Sosyal Hizmet (ve Rehabilitasyon) Merkezi ve Kadın Konukevi’nde müdürlük görevlerini yürüttü. Halen yürütmekte olduğu Trabzon Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’ndeki müdürlük görevine 2013 yılında naklen atandı.

Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Trabzon Şubesi ile Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Trabzon Şubesi’nin kurucu başkanı olup halen her iki sivil toplum kuruluşunun da yönetim kurulu başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

Çok sayıda yerel ve ulusal basın (radyo ve televizyon) kanallarında programlara katıldı. 2008- 2009 yıllarında TRT Trabzon Radyosu’nda yaklaşık 9 ay süreyle SHUDER Trabzon Şubesi Başkanı sıfatıyla haftada bir gün canlı yayın konuğu olarak programlara katıldı. Çeşitli söyleşi, panel ve konferans programlarında konuşmacılık yaptı.

Çok sayıda mesleki toplantı ve eğitim programlarına katıldı. Başta insan hakları olmak üzere kadın hakları, çocuk hakları ve engelli hakları ile insan ticaretiyle mücadele gibi birçok sosyal projede danışmanlık ve eğitimcilik görevlerini yürüttü.
 

 
 

  YAYINLANAN ESERLERİ

 

Sosyal Hizmet Mesleğinin Yaşadığı Sorunlarının Nedeni Mensupları Mı?

 
Mesleki Standardizasyon ve Sosyal Hizmet

 
Bir Sosyal Çalışma Etkinliği Olarak  Sosyal İnceleme Raporları

 
Sosyal Hizmet Akademisyenleri Arasındaki Kavram Anlaşmazlığı

 
Onlar Nerede Hata Yaptı? Sorgulayan Bir Sosyal Hizmet Yazısı

 
Sosyal Çalışmacılar Ne İstiyor? Neden İstiyor?

 
Sosyal Çalışma Bilim Dalı Mı Yoksa Meslek Dalı Mıdır?

 
Kamu Hizmeti Kavramı ve Sosyal Hizmetler Alanında Ek Ders Ücreti Karşılığı Personel Çalıştırılması
-İdare Hukuku Boyutuyla Bir Değerlendirme-
  

 

 
Spor ve Sosyal Hizmet  
 

 Yasal Uyarı , Gizlilik Beyanı ve Künye  

sosyalhizmetuzmani.org © Bütün hakları saklıdır.